Koupili jste si u nás stůl a chtěli jste, abychom za vás zasadili strom? V dubnu se tak stalo! Zasadili jsme téměř čtyřista stromků za skoro čtyři stovky zákazníků, kteří si přáli, abychom přírodě alespoň částečně vrátili to, díky čemuž mohou v jejich pracovnách nyní stát polohovací stoly Liftor.
Máte zvýšený krevní tlak? Víte, že k jeho snížení se nemusíte každý den ládovat spoustou medikamentů, ale zvolit lze i přirozenější cestu? Zkuste to změnou životního stylu a uvidíte, že léky budete moct omezit, nebo úplně vysadit. Přinášíme několik tipů, jak na to.
Rizika spojená s dlouhodobým sezením už všichni známe – vysoký krevní tlak, obezita, riziko diabetu a mnoho dalších. O benefitech stání při práci jsme už také aspoň četli nebo slyšeli. Pokročilejší z nás ho i praktikují jako zdravější varianty pozice těla při práci. Ale i dlouhodobé stání při kancelářské práci má svoje limity a skrytá rizika.
Také se vám občas stane, že vás přepadne bolest hlavy a máte pocit, jako by ji někdo svíral ve svěráku? Pravděpodobně trpíte stejně jako 80 % populace tenzními bolestmi hlavy. Dá se s tím něco dělat?
Špatná zpráva na začátek je, že samotný notebook se zdravě používat nedá. Vznikl hlavně proto, aby nám ulehčil cestování a pracovní přesuny bez nutnosti přenášení hromady papírů nebo ukládání prezentací na jiné úložiště. Proto chceme, aby byl notebook lehký, malý a skladný. To ale zároveň neumožňuje, aby se na něm dalo dlouhodobě pracovat bez negativních vlivů na zdraví. Protože je malý, většinou se u něj hrbíte a na malou klávesnici se vám nevejdou prsty.
Doba, ve které žijeme, je velmi rychlá. Jsme denně zahlceni obrovským množstvím informací, ve většině zaměstnání je kladen důraz na výkon a maximální produktivitu. V zaměstnání i doma trávíme mnoho času s moderními technologiemi, které život sice zjednodušují, ale přispívají k omezení pestrého pohybu ve venkovním prostředí. Méně se hýbeme a hůře spíme. Stresových faktorů v našich životech je příliš mnoho a stres je jedním ze spouštěčů bolestí pohybového aparátu a civilizačních chorob. Je tedy vhodné s ním bojovat a jednou z technik, která nám může pomoci, je Jacobsonova metoda progresivní relaxace.
V poslední době můžete čím dál častěji narazit na jedince, kteří chodí bez bot. A to všude a za každého počasí. Možná vás napadá, proč to dělají? A je to pro naše nohy opravdu zdravé, nebo se jedná jen o módní výstřelek?
Držíte různé diety a snažíte se shodit přebytečná kila, ale jde to velmi pomalu, nebo skoro vůbec? Zkuste nejprve povzbudit váš metabolismus. Přinášíme 6 tipů, jak na to.
Teplota stoupá, slunečních paprsků přibývá, ale místo přívalu spíš zíváte, kudy chodíte? Podívejte se, jak zatočit s jarní únavou!
Otázka na tělo. Jak vypadá váš pracovní stůl? Čtěte dál, pokud není pod nepřehlednou kupou papírů, hrnků od kávy a vypsaných propisek skoro vidět. Dozvíte se, jak se dělá zázrak. I z vašeho pracovního stolu může být optimistický prostor, kde má každá věc své místo. Šéf i kolegové vás začnou považovat za organizačního génia a budou tiše závidět. Ale nebude to zadarmo.
Jen málo lidí v životě nezažilo úpornou bolest hlavy nebo záchvat migrény. Jsou to často stavy, kdy si přejete jednoduše nebýt, schovat se před světem i světlem, a nemuset nikdy vyjít ven. Někomu se bolesti hlavy chronicky vrací a musí se s nimi potýkat opakovaně. Existují ale možnosti, jak atakám bolesti hlavy nebo migrény předcházet.
Také vás často trápí bolest zad? Zkuste na ni vyzrát pohybem. Podívejte se, které sporty jsou nejvhodnější a jaký pohyb vašim zádům prospěje nejvíce.
Čas od času každého z nás bolí svaly, klouby a šlachy. Obzvláště po větším nárazovém výkonu, vysokohorské túře nebo po delší pauze od cvičení. Na druhou stranu nás mohou bolesti zaskočit i po celodenním sezení bez pohybu. Pokud takováto bolest nastane, na pár dní nás může vyřadit z provozu, omezit naši pohyblivost v běžném denním životě.
Tuhle situaci zná asi každý z nás: Po dobrém obědě se vrátíte k práci, jenže místo toho, abyste sršeli energií, máte pocit, že za počítačem brzo usnete. Jak s útlumem bojovat?
Bolesti v oblasti krční páteře, omezení pohyblivosti a pocit ztuhlosti celé zadní strany krku jsou jedny z častých problémů, postihující lidi se sedavým typem zaměstnání. Nejhůře jsou na tom ti, kteří dlouhé minuty až hodiny zírají na monitor počítače, drží u jednoho ucha sluchátko nebo mobilní telefon nebo třeba dlouho bez přestávky řídí.
Péče o zdravý mozek je trendem poslední doby. Funkční mozek potřebuje stejnou péči jako funkční svaly – především trénink a opakovanou zátěž. S rostoucími čísly nemocných Alzeheimerovou chorobou se stává péče o zdravý mozek stále větším tématem západní společnosti. Ukazuje se totiž, že správná péče o mozek dokáže degenerativním procesům zabránit nebo je alespoň znatelně oddálit.
Máte sedavé zaměstnání? Kompenzujte ho průběžným cvičením v kanceláři! Ukážeme vám, jaké máte možnosti. Nebojte se inspirovat svého zaměstnavatele a aktivně se starejte o své zdraví.
Vyrostl z vašeho miminka najednou předškolák? Tráví vaše dítě u stolu stále více času? Vidíte, jak se u malého stolku stále více hrbí? Pak je čas pořídit mu vlastní stůl. Je ale dobré držet se při výběru rad odborníků.
Většina z nás alespoň jednou za život zažila bolest zad. Jednou z nejčastějších příčin takovéto bolesti je dlouhodobé sezení. Jak se takové bolesti vyhnout a co dělat, pokud už se objeví?
Pokud trávíte velkou část svého pracovního dne vsedě nebo vás po delším sezení bolela záda, určitě vás někdy napadlo, jestli by nebylo vhodné vyměnit vaši kancelářskou židli například za velký nafukovací gymnastický míč – fitball.
Máte problém ráno vstát z postele a celý den pociťujete únavu, která vám brání normálně fungovat? Možná trpíte únavovým syndromem. Přinášíme několik tipů, jak s chronickým vyčerpáním bojovat.
Oční jóga je představení preventivního cvičení, ale i akutní pomoci i při únavě našich očí, při soustředění se na krátkou vzdálenost. Většina z nás již oční únavu pociťuje každý den z důvodu používání moderních technologií, vyššímu stresovému vypětí a potřebě dlouhodobé soustředěnosti.
Ischias neboli zánět sedacího nervu dokáže pěkně znepříjemnit život. Jakmile se u vás „usadí“, zkomplikuje každodenní život na několik dní, mnohdy i týdnů. Bolest ischias se projevuje jako bodavá bolest, která se šíří z dolní části zad přes hýždě do nohou a někdy vystřeluje i do prstů na nohou. Většinou je tato bolest způsobena podrážděním sedacího nervu, který je nejdelším nervem v těle a vede od bederní páteře k chodidlům.
S bolestí zad se alespoň jednou za čas potýká téměř každý dospělý, vůbec nejčastěji se lidé potýkají s bolestí v kříži. Ať už vás přepadne bolest jakékoliv části zad, případně i krku, jedná se o nepříjemnou záležitost, která vás bude omezovat v pohybu a zaručeně vám zhorší náladu.
© 2022 Liftor s.r.o., provozovna: Šlovická 1360, 33441 Dobřany
Sídlo: Pod Vinicemi 931/2, 301 00 Plzeň, IČ: 08632197
*GARRETT et al. Call Center Productivity Over 6 Months Following a Standing Desk Intervention. IIE Transactions on Occupational Ergonomics and Human Factors. 2016, 4(2-3), 188-195
**SAEIDIFARD et al. Differences of energy expenditure while sitting versus standing: A systematic review and meta-analysis. European Journal of Preventive Cardiology. 2018, 25(5), 522-538.
***WARREN et al. Sedentary Behaviors Increase Risk of Cardiovascular Disease Mortality in Men. Medicine & Science in Sports & Exercise. 2010, 42(5), 879-885
†DIAZ et al. Patterns of Sedentary Behavior and Mortality in U.S. Middle-Aged and Older Adults. Annals of Internal Medicine. 2017, 167(7).
††CONG et al. Association of sedentary behaviour with colon and rectal cancer: a meta-analysis of observational studies. British Journal of Cancer. 2014, 110(3), 817-826.
†††BUCKLEY et al. Standing-based office work shows encouraging signs of attenuating post-prandial glycaemic excursion. Occupational and Environmental Medicine. 2014, 71(2), 109-111.